Kebap Atölyesi

(15.02.2020)

Amaçları, geleneksel Adana kebabının tarihçesi hakkında bilgi edinmek, nasıl hazırlandığını, pişirildiğini ustalarla birlikte uygulamak ve eşlikçilerini öğrenmek ve aynı zamanda bu bilgileri gençlere deneyimleyerek aktarmak olan Kebap Atölyesisi için dört üniversite öğrencisi atölyeye davet edildi.

 

Zaimoğlu Onbaşılar Kebap Restoran’ta buluşuldu.Şefler tarafından Adana Kebap yapımı katılımcılara gösterildi. Şeflerin gözetiminde zırh kıyması katılımcılar tarafından hazırlandı, şişlendi ve pişirildi. Kebabın yanında hazırlanan eşlikçilerle (soğan salatası, ezme salata, pişmiş biber ve domates, ince pide ekmek, şalgam, ayran) ve pişirilen kebaplarla hepbirlikte tadım yapıldı. Katılımcılara sertifika dağıtıldı.

 

Katılımcılar: Pırıl Bilici, Tayyar Zaimoğlu, Nursel Yakar, Seda Arca, Ayşen Özbek, Nesrin Karataş, Buket Çürük, Bedia Gücüm ve oğlu, Derya Önder, Sermet Önder, Ece Akman, Hatice Türkoğlu, Seher Kozanoğlu, Nafi Baytorun ve eşi, Fatma Çıkla, Celale Şengül, Oktay Soydal, Nur Aktı, Yüksel Yıldırım ve gönüllü katılımcılar.

İlgili fotoğraflar: