Slow Food Söyleşisi: İyi Temiz Adil Gıda

(04.03.2020)

Slow Food Farkındalığı amaçlı söyleşide konuşmacılar Gıda Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Sertaç Özer ‘’Organik Doğaldır, Doğal Organik midir?’’ ; Çocuk Doktoru Beslenme Uzmanı ve Uyku Terapisti Doktor Efsun Sızmaz ‘’Çocuklarda sağlıklı yaşam trendleri’’ ; Diyetisyen ve Aşçı Buket Çürük ‘’Slow Food ve Sağlıklı Beslenme’’ konularında sunum gerçekleştirdiler.

Adana Valisi Eşi Sayın Beyhan Demirtaş, Yüreğir Belediye Başkanı Eşi Sayın Raziye Kocaispir ve Çukurova Üniversitesi’nden Akademisyenler, üniversite öğrencileri ve gönüllü kadınların katıldığı etkinlikte 25-40 yaş arası 60 kişiye yiyecek satın alma tercihleri anketi uygulandı, etkinlik arasında yerel yiyeceklerden oluşan atıştırmalıklar ikram edildi. Farkındalık yaratmak amacı ile Slow Food logolu bez çantalar hediye edildi.

Anket sonucunda çalışmayan kadınların çoğunluğunun pazardan taze sebze ve meyve satın aldıkları ve yemekleri evde hazırladıkları tespit edildi. Üniversite mezunu ve çalışan annelerin taze meyve ve sebzeyi marketten satın aldıkları ve hazır gıdaları evlerinde tükettikleri tespit edildi.

Katılımcılar : Pırıl Bilici, Prof. Dr. Sertaç Özer, Dr.Efsun Sızmaz, Dyt.Buket Çürük, Prof.Dr.Derya Önder, Nursel Yakar, Ayşen Özbek, Celale Şengül, Seda Arca, Melda Özekenci, Fatma Çıkla ve söyleşiye katılan misafirler.

İlgili fotoğraflar:

COVİD-19 PANDEMİ SÜRECİ

Covid-19 Pandemisinden dolayı Slow Food etkinlikleri dijital ortamda yayımlandı. Corona pandeminin başlamasıyla bütün dünyada İyi Temiz Adil Gıdanın önemi daha da değer kazandı. Buna bağlı olarak Slow Food Adana Birliği olarak instagram hesabımızdan canlı yayınlar yapıldı.